Dit zijn de letterlijke woorden van Mieke Brummelkamp en Victor van Tilborg. Half juli zijn ze verhuisd vanuit Rijswijk naar hun huidige woning aan de Heuvelstraat 24. “We hadden eigenlijk niet de intentie om te verhuizen, maar we waren wel op zoek naar een ander woning”. Al drie maal keerden ze terug naar Camping Brockhausen voor een heerlijke vakantie. “Het zou toch wat zijn om hier te kunnen wonen”, glundert Mieke. Toch even op Funda neuzen.
En bingo, er staat een huis te koop dat perfect aan hun eisen voldeed. “In Rijswijk woonden we op een appartement, maar we wilden toch iets op de begane grond met een kleine tuin. Deze kans konden we dus niet laten liggen”. En hier zitten ze nu, in hun nieuwe huis, met een grote glimlach echt te genieten. ”We zijn zo blij dat we deze stap gezet hebben”. En dat is aan Mieke en Victor duidelijk te zien.
Victor is gepensioneerd, na 48 jaar werkzaam te zijn geweest bij de ABN/AMRO bank. “Ik had het geluk dat ik op diverse afdelingen heb gewerkt. Op de krediet afdeling, de organisatie afdeling en ik heb deelgenomen aan de fusie tussen de ABN en AMRO-bank en de daarmee samenhangende reorganisatie”. Ja, Victor kijkt met een goed gevoel terug op zijn loopbaan. En trouwens, Victor is tijdens zijn dienstplicht ook nog duiker geweest bij het Korps Mariniers. Als dat niet stoer is!
Mieke heeft meer dan 40 jaar lang in de zorg gewerkt, als anesthesie verpleegkundige in de operatiekamer. Mieke is een mensen-mens, dat straalt ze aan alle kanten uit. “Naast het anesthesiewerk in de OK heb ik ook leiding gegeven aan het team en leerlingen begeleid gedurende hun opleiding”. Maar het meest genoot Mieke van de contacten met de patiënten. “Al die mooie, gevoelige, persoonlijke verhalen zullen mij altijd bijblijven. Het was de leukste baan van de wereld”. En Victor en Mieke hebben nog steeds contact met hun collega’s. Ze komen zelfs op bezoek in Stokkum.
Victor en Mieke blijven zich positief verbazen over de gemoedelijke sfeer hier in de Achterhoek. Iedereen is open en aardig vinden ze. “Iedereen wil je helpen en geeft tips. Het voelt als een warm bad. De ’s-Heerenbergseweg, zo langs de wijnvelden en de molen, prachtig toch. Het lijkt wel Toscane. We hebben een hele goede stap gezet. Het klopt voor ons gewoon. Hier nu gezond oud worden. Want wist je Ron, dat de lucht hier veel schoner is dan in het westen? In Rijswijk zat al na een week overal op de ramen een zwarte aanslag. Hier niet gelukkig. Wel veel spinnen”, lacht Mieke.
Ja, Victor en Mieke zijn echt superblij dat ze hier nu wonen. Ze genieten van alles hier in de omgeving. Het is goed om, als je hier al wat langer woont, te realiseren hoe mooi en fijn het hier is. Echt.
Tijdens het afscheid nemen, bedanken Victor en Mieke mij nog voor het mooie initiatief, het welkom heten met een welkomspakket door de buurtverbinders van MijnStokkum.nl. Welkom voelen zij zich zeker hier in Stokkum.